Trikoloji Saç PRP

Ana Sayfa / Trikoloji Saç PRP
Trikoloji Saç PRP

Saç PRP İşlemi Nedir?

Saç PRP tedavisinde bireyin kendi kanından alınan materyallerin saçlı deriye uygulanması ile saç köklerinin onarılması işlemidir.
PRP uygulaması 20-30 dakika sürer, cerrahi ekipman kullanımı gerektirmez, oldukça basit bir şekilde uygulanır. Kanama ve karaciğer fonksiyon bozukluğu gibi rahatsızlıklar var ise öncesinde bir muayene ve kan sayımı mutlaka önerilir. Hastanın kanı PRP tüp içerisine alınır. 5 dakikalık bir santrifüj işlemi ile kan bileşenlerine ayrılır. Platelet bakımından zengin plazma (büyüme faktörleri bakımından zengin) kısmı enjektöre alınır. Daha sonra uygulama yapılacak alana anestezi uygulanır; daha güzel sonuç alabilmek adına uygulama öncesi deriye mikroiğneleme işemi de önerilir. Mikrokanüller ya da uygun iğneler kullanılarak, kanın platelet bakımından zengin plazma kısmı, mikroenjeksiyon yöntemi ile hastaya uygulanır. Daha sonra bölgede kan dolaşımını hızlandırmak ve uygulamanın etkinliğini arttırmak adına hafif bir masaj önerilir. Uygulamanın hemen sonrasında hasta sosyal yaşantısına dönebilir.Uygulama ardından saç köklerindeki canlanma oldukça kısa sürelerde oluşmaktadır.  Saç PRP uygulaması sonrasında saç dokusu gelişmeye başlar, incelmiş ve yıpranmış saç folikülleri onarılır. Bu sayede de saçlar tekrardan sağlıklı günlerine kavuşur.
Tedavide kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir bulaşıcı hastalık riski veya alerjik bir reaksiyon riski söz konusu değildir.

 

Saç PRP İşlemi Hangi Hastalar İçin Uygundur?

  Seyrelmeye başlayan
  Zayıf ve ince telli
  Cansız ve parlamayan saçlar için saçta PRP işlemi olumlu sonuçlar vermektedir.
Saçta uygulanan PRP işlemi, tamamen saçsız olan bölgede saçların yeniden çıkmasını sağlamaz. Bu durumda tek tedavi yöntemi saç ekimidir. Ancak PRP saç ekim başarını artıran, saçların deriye tutunmasına destek olan bir yöntemdir. Saç ekimi sonrası saç derisinin iyileşmesine de katkı sağlamaktadır.

Uygulama ile ilgili merak ettikleriniz için sizi arayalım!


Saç PRP Kiti : DPG PRP Biocell Plus Serisi

PRP işleminin verimliliği kullanılan PRP kitinin kalitesi ile doğru orantılıdır. DPG PRP BioCell Plus Serisi; Batroksobin + Kalsiyum Klorür + Biotin takviyeli özel kitleri ile kısa sürede mükemmel tedavi sonuçları sunar. Akrilat bazlı jel teknolojisi ve özel tüpleri sayesinde 5 dakika içerisinde % 95-96 verimlilik ile trombositlerin yapıları bozunmadan etkin bir şekilde konsantre edilmesine imkan sunar. 
DPG PRP Biocell Plus Serisi, saç tedavileri için özel olarak geliştirilmiş bir trombosit konsantre sistemidir. DPG PRP yöntemi, kandaki platelerde doğal olarak bulunan büyüme faktörlerinin kullanıldığı bir yöntemdir. Bu rejeneratif tıbbi yöntem saçın soğanında bulunan kök hücre prensibine dayalıdır. Kandaki plateletler (trombositler) iyileştirme yenileme fonksiyonuna sahip büyüme faktörleri bakımından oldukça zengindir. Hastanın kanı, özel olarak tasarlanmış, seperator jel içeren PRP tüplerimize alınır, kanı bileşenlerine ayırmak için santrifüj işlemi yapılır ve platelet bakımından zengin plazma bileşeni elde edilir. Platelet bakımından zengin plazma içerisinde yoğun olarak bulunan büyüme faktörleri, saç soğanındaki kök hücreleri uyarır ve yeni saç foliküllerinin oluşmasını sağlar. DPG PRP yöntemi rejeneratif tıpta devrim niteliğinde bir yöntemdir. Androjenik alopesinin her aşamasında oldukça etkili olduğu klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bu yöntem hem kadınlar, hem erkekler için uygundur.

 

DPG PRP Tedavisi ile Saçar Ne Zaman Çıkmaya Başlar?

DPG PRP yöntemi; trikoloji alanında uzman hekimler tarafından, önerilen protokol dikkate alınarak uygulandığında; saç dökülmelerinin azalması/durması, ince ve cansız saçların daha sağlıklı, güçlü ve parlak bir yapıya kavuşması ve yeni saçların çıkması gibi sonuçlar ilk seanstan 2 hafta sonra gözlemlenmeye başlar; 2. ay itibariyle optimum düzeye ulaşır ve iyileşme etkisi 6. aya kadar davam eder.
Ancak asıl sonuç 6 ay içerisinde optimum düzeye ulaşmaktadır. Eğer saçlar çok ince ise, aşırı dökülme ve açılma var ise, 2. seans 2-3 hafta sonra önerilir. Tedavi sonrasında ise koruma amaçlı 4 ayda 1 seans yapılması önerilir. Oldukça güvenilir bir yöntemdir; uzman hekim tarafından protokole uygun bir tedavi yapıldığında herhangi bir risk oluşmaz; ayrıca kendi kanınız kullanıldığı için alerji, uyumsuzluk gibi herhangi bir yan etki de meydana gelmez. Hastanın kanı steril PRP tüpleri ve steril kit ekipmanları aracılığıyla alınır, ayrıştırılır ve hastaya geri verilir. Uygulaması oldukça kolay, tedavi sonuçları oldukça tatmin edicidir. Alopesinin (saç dökülmesinin) nedenlerinin doğru teşhis edilmesi tedavi açısından son derece önemlidir. Başarılı tedavi ancak doğru tanı ile mümkündür. PRP Tedavisinin Mikroiğneleme ve Mezoterapi Tedavileri ile kombinasyonu daha başarılı ve kalıcı sonuçlar sunar.

 

**SONUÇLAR HASTADAN HASTAYA DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR.**

PRP Saç Tedavisi Fiyatları 2019 – 2020

2019 PRP saç tedavi fiyatları uygulanan kitin kalitesine, kitin içerinde bulunan bir takım destek maddelere, uygulama dozuna ve uygulayan doktora bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu durum PRP saç tedavisi fiyatları 2020 yılı içinde geçerliliğini koruyacaktır. PRP Saç tedavisi yaptırırken lütfen uygulama kitini araştırınız;  önceliğimiz fiyat olmamalıdır; önceliğimiz  sağlığımız,  hedefimiz gerçek bir tedavi sonucu almak, iyileşmek olmalıdır.