Ortopedi PRP Kiti

Ana Sayfa / Ortopedi PRP Kiti
Ortopedi PRP Kiti

PRP Tedavisi İle Ağrılarınızdan Kurtulun!

PRP işlemi, hastanın kendi kanından alınan numuneden ayrıştırılarak elde edilen trombositlerin yaralı bölgeye enjekte edilmesi ile yapılıyor. Normal kanın 1 mililitresinde 150.000-400.000 trombosit bulunurken PRP’de bu sayı 1.000.000’un üzerine çıkıyor ve hastaya daha etkili bir tedavi sunuyor. Yaralanmanın ve zedelenmenin olduğu tendon kıkırdak gibi yapıların iyileşmesini hızlandırıyor.
Doğal ve yan etkisi olmayan bir tedavi yöntemidir. Spor yaralanmaları veya diz kireçlenmeleri, tenisçi dirseği , menisküs gibi hastalıkların tedavisinde her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Ani sonuçlardan ziyade uzun vadede doku iyileşmesini desteklemek için tasarlanmıştır. Zaman içerisinde semptomlarda kayda değer bir gelişme ve işlevsellikte ciddi bir iyileşme sağlar.
“DPG PRP ile hücre göçü, hücre büyümesi, kan damarlarının oluşumu, kollajen sentezi ve hücre farklılaşmasını tetikleyen büyüme faktörlerinin yüksek konsantrasyonda eldesi mümkündür.
“Stanford Üniversitesi’nin Ortopedik Cerrahi Bölümünde yapılan bir çalışmada, kronik epikondilitten muzdarip olan ve diğer tedavilere dirençli olan hastaların %93′ünde PRP tedavisi ile başarılı sonuçlar alınmıştır. Bu sonuçlara istinaden, trombosit konsantreleri 20 yıldır otolog büyüme faktör kaynağı olarak hem ortopedik cerrahide hem de son zamanlarda infiltrasyon ile tendinopati tedavisinde kullanılmaktadır. Zamanla PRP, bir çok hastalığın tedavisinde cerahi operasyonlara iyi bir alternatif veya destekleyici tedavi olacaktır. Bu çalışma ayrıca dizlerdeki yan ligamentlerin lezyonlarında (2.ci ve 3.cü derece), ve ayak bileği eklemlerindeki ligamentlerin lezyonlarında çok iyi sonuçlar vermiştir. Tedavi edilen hiç bir hastada lokal veya sistematik komplikasyon oluşmamıştır, ve hepsinde ağrı seviyesi ve iyileşme süreci açısından başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

PRP Ortopedi Diz Tedavisi Fiyatları 2020

PRP ortopedi diz tedavi fiyatları 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da  uygulanan kitin kalitesine, kitin içerinde bulunan bir takım destek maddelere,  uygulama dozuna ve uygulayan doktora bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. PRP Ortopedi diz tedavisi yaptırırken lütfen uygulama kitini araştırınız;  önceliğimiz fiyat olmamalıdır; önceliğimiz  sağlığımız,  hedefimiz gerçek bir tedavi sonucu almak, iyileşmek olmalıdır.